APEM Q6P1BXXR12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 40mcd 2-Pin
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.18%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Single Color LED, High Efficiency Red, Diffused
LED INDICATOR SEALED 6MM PROMINENT BLACK CHROME FIXED RED 12VDC SOLDER
LED Indicator 6mm Prominent 12VDC IP67
6mm prominent black bezel IP67 sealed RED 12V
APEM 6mm Panel Mount Black Chrome Bezel with Fixed Light Red LED with Prominent Bezel style and Solder Lug Terminals . 12VDC Voltage
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Red, 2V; Led Color:Red; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6P1BXXR12E