APEM Q6F3CXXG24E
Flushindicator Pmnt, 6MM Mount Size, Green Led, Leadwires Term, 3 Mm Lamp Size, 24VDC
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Farnell
element14 APAC
Master Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.27%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
LED RED DIFFUSED 3MM ROUND T/H | VCC (Visual Communications Company) 4302F1-12V
LED Tri-Level Tri-Color Green/Red/Yellow 565nm/635nm/585nm 6-Pin Bulk
Dialight553-0111F
553 Series Red 3 mm Diffused 45° 20 mcd 20 mA 2 V LED Circuit Board Indicator
Dialight521-9216F
521 Series Red 3 mm 60° 10 mcd Diffused 30 mA 2 V LED Lamp Through Hole
Single Color LED, High Efficiency Red, Diffused, T-1, 3mm
Single Color LED, Super Red, Transparent, T-3/4, 2mm
描述
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 12mcd 2-Pin
APEM Q6F3CXXG24E LED indicator light 45 mcd green flush industrial panel
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Green LED with Flush Bezel style and Wires Terminals . 24VDC Voltage
Panel Indicator, 6Mm, Green, 24Vdc; Led Color:Green; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:12Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q6 Series Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6F3CXXG24E