APEM Q6F1BXXR12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 10mcd Automotive 2-Pin
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Newark
Farnell
3 个月趋势:
+8.61%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
LED Indicator; Sealed; 6mm; Flush; Black Chrome; Fixed; Red; 12VDC; Solder
APEM 6mm Panel Mount Black Chrome Bezel with Fixed Light Red LED with Flush Bezel style and Solder Lug Terminals . 12VDC Voltage
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Red, 2V; Led Color:Red; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:10Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6F1BXXR12E