APEM Q6F1BXXB12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 100mcd 2-Pin
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
element14 APAC
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.08%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
APEM 6mm Panel Mount Black Chrome Bezel with Fixed Light Blue LED with Flush Bezel style and Solder Lug Terminals . 12VDC Voltage
Single Color LED, Blue, Diffused
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 6MM, BLUE, 3.8V
LED Indicator 6mm Flush 12VDC IP67
6mm flush black bezel IP67 sealed BLUE 12V
LED PNL IND BLUE DIFF 3MM SLDR
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Blue, 3.8V; Led Color:Blue; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:8Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:3.8V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6F1BXXB12E