APEM Q22F1BXXY12E
Led Indicator Sealed 22MM Metal Flush Black Chrome Fixed Yellow 12VDC Solder
Production
价格与库存
数据表和文档
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2018-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Single Color LED, Yellow, Diffused
22mm flush black bezel IP67 sealed YELLOW 12V
APEM 22 mm Fixed Yellow panel mount LED with Black Chrome Flush Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 12 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 22Mm, Yellow, 5.9V; Led Color:Yellow; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:22Mm; Forward Current If:40Ma; Luminous Intensity:60Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Forward Voltage:5.9V; Supply Voltage:12V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q22F1BXXY12E