APEM Q16P1CZZRYG24E
LED Panel Mount Indicator Tri-Color Green /Red/Yellow 50mcd/80mcd/50mcd Automotive 2-Pin
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页6 年前
Farnell
3 个月趋势:
-100%
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
描述
LED INDICATOR SEALED 16MM METAL PROM BRIGHT CHROME TRI-COLOR R/Y/G 24VDC SOLDER
Q Series Round with Domed Top 1 LED LED Panel Indicator 24V Green 24V Red 24V Yellow 20mA Green 20mA Red 20mA Yellow 50mcd Green 80mcd Red 50mcd Yellow 100°
Led Indicator, 16Mm, Red/Yellow/Green, 24Vdc, Ip67; Led Color:Green, Red, Yellow; Mounting Hole Dia:16Mm; Forward Current/Color:R 20Ma, Y 20Ma, G 20Ma; Operating Voltage/Color:R 24V, Y 24V, G 24V; Ip/Nema Rating:Ip67; Msl:- Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16P1CZZRYG24E