APEM Q16P1CXXY12E
APEM Q16P1CXXY12E 16mm LED Panel Indicator Yellow 12V DC Prominent Chrome Bezel
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 4mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 4mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 50mcd Automotive 2-Pin
Pushbutton Switch, SPDT, Momentary, 6A, 24VDC, Quick Connect Terminal, Panel Mount
PUSHBUTTON SWITCH, SPDT, ON-ON, 125V AC/24V DC, QC 0.110", P16 SERIES
描述
LED INDICATOR SEALED 16MM METAL PROMINENT BRIGHT CHROME FIXED YLLW 12VDC SOLDER
Single Color LED, Yellow, Diffused
16mm prominent bright chrome bezel IP67 sealed YELLOW 12V
LED Indicator 16mm Prominent 12VDC IP67
INDICATOR 12V 16MM PROMINENT YEL
Panel Mount Indicator, Led, 16Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Mounting Hole Dia:16Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:30Mcd; Forward Voltage:2.1V; Supply Voltage:12V; Viewing Angle:100° Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16P1CXXY12E