APEM Q16P1CXXW110E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color White 350mcd Automotive 2-Pin
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页6 年前
Master Electronics
Electro Sonic
3 个月趋势:
+0.00%
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
描述
LED INDICATOR SEALED 16MM METAL PROMINENT BRIGHT CHROME FIXED WHT 110VAC SOLDER
Single Color LED, White, Diffused
16mm prominent bright chrome bezel IP67 sealed WHITE 110V
LED Indicator 16mm Prominent 110VAC IP67
LED PNL IND WHT DIFF 10MM QUICK
INDICATOR 110V 16MM PROM WHITE
Panel Mount Indicator, Led, 16Mm, White, 3.2V; Led Color:White; Operating Voltage:110Vac; Mounting Hole Dia:16Mm; Forward Current If:6Ma; Luminous Intensity:350Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Forward Voltage:3.2V; Supply Voltage:110V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16P1CXXW110E