APEM Q16P1CXXR220E
APEM Q16P1CXXR220E 16mm LED Panel Indicator Red 220V AC Prominent Chrome Bezel
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页6 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
描述
Single Color LED, High Efficiency Red, Diffused
APEM Q16P1CXXR220E Optoelectronics > LED (Light Emitting) > 16MM
LED Indicator 16mm Prominent 220VAC IP67
LED PNL IND RED DIFF 10MM SLDR
Forward Current (If) mA = 3 / Luminous Intensity mcd = 80 / Operating Voltage Max. V = 220 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = AC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 16 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Red