APEM Q14P1BXXR12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 80mcd Automotive 2-Pin
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.50%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Single Color LED, High Effieciency Red, Diffused
LED INDICATOR SEALED 14MM PROMINENT BLACK CHROME FIXED RED 12VDC SOLDER
LED Indicator 14mm Prominent 12VDC IP67
14mm prominent black bezel IP67 sealed RED 12V
LED PNL IND RED DIFF 10MM QUICK
Led Panel Indicator, 14Mm, Red, 12Vdc; Led Color:Red; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:80Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q14 Series Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14P1BXXR12E