APEM Q12P1CXXR12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 350mcd Automotive 2-Pin
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+47.20%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
描述
LED INDICATOR SEALED 12MM BRIGHT CHROME FIXED RED 12VDC SOLDER Q12 SERIES
Single Color LED, Red, Diffused
LED Indicator 12mm Prominent Red 12VDC IP67
12mm prominent bright chrome bezel IP67 sealed RED 12V
LED PNL IND RED DIFF 8MM QUK CON
Panel Mount Indicator, Led, 12Mm, Red, 1.9V; Led Color:Red; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:12Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:100Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:1.9V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q12P1CXXR12E