APEM Q12P1CXXG24E
LED signal light, 24 V (DC), green, 60 mcd, Mounting Ø 12 mm, pitch 2.54 mm, LED number: 1
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
+12.04%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
描述
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 50mcd 2-Pin
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 12mm, GREEN,; GREEN, 2.2V; LED Color:Green; Mounting Hole Dia:12mm; Operating
Panel Mount Indicator, Led, 12Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:12Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:50Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q12P1CXXG24E