APEM Q12P1BXXB24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 500mcd 2-Pin
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+24.48%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
LED INDICATOR SEALED 12MM BLACK CHROME FIXED BLUE 24VDC SOLDER Q12 SERIES
Single Color LED, Blue, Diffused
Panel Mount Indicator, Led, 12Mm, Blue, 3.3V; Led Color:Blue; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:12Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:500Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:3.3V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q12P1BXXB24E
LED Indicator 12mm Prominent 24VDC IP67
12mm prominent black bezel IP67 sealed BLUE 24V
LED PNL IND BLUE DIFF 8MM QUICK