Analog Devices MAX1595EUA50+
MAX1595 Tube Matte Tin (Sn) Active DC to DC switching regulator 3V 3.05mm 125mA 387.8mW
Production
价格与库存
数据表和文档
Analog Devices
Official datasheet0 页0 年前
Upverter
Augswan
Newark
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.97%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 5 days ago)
相关零件
Analog DevicesMAX683EUA+
Tube TIN Obsolete Step-Up DC to DC switching regulator 3V 3mm 100mA 50kHz~2MHz
Analog DevicesMAX860IUA+
MAX860 Series 5.5 V 100 mA 130 kHz Charge Pump Switching Regulator - MICRO-8
Analog DevicesMAX1927REUB+
Conv DC-DC 2.6V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 0.75V to 5V 0.8A 10-Pin uMAX Tube
描述
IC, CHARGE PUMP REG, 5.0V, 8-UMAX; Topology: Buck, Boost; Input Voltage Min: 1.8V; Input Voltage Max: 5.5V; No. of Outputs: 1Outputs; DC / DC Converter IC Case: uMAX; No. of Pins: 8Pins; Output Current: 125mA; Output Voltage Min: -; Output Voltage Max: 5V; Switching Frequency: -; Operating Temperature Max: 85°C; Product Range: -; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (15-Jun-2015); Accuracy %: 3%; Base Number: 1595; Frequency: 1MHz; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Range: -40°C to +85°C; Output Current Max: 0.125A; Output Voltage: 5V; Output Voltage Nom.: 5V; Primary Input Voltage: 3V; Supply Voltage Max: 5.5V; Supply Voltage Min: 1.8V; Termination Type: Surface Mount Device; Voltage Regulator Type: Step Down (Buck)