Analog Devices LTC4053EDD-4.2#PBF
USB Compatible Lithium-Ion Battery Charger with Thermal Regulation
Production
数据表和文档
Upverter
Datasheet16 页20 年前
Analog Devices
Component Distributors Inc.
Linear Technology
库存历史记录
3 个月趋势:
+68.29%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
工程资源
相关零件
Analog DevicesLTC4058EDD-4.2#PBF
Standalone Linear Li-Ion Battery Chargers with Thermal Regulation in DFN
Analog DevicesLTC4081EDD#PBF
Linear Battery Charger Li-Ion/Li-Pol 500mA 4.2V 10-Pin DFN EP Tube