Analog Devices LT1963AEQ-2.5#PBF
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.55V Dropout, BIPolar, PSSO5
Production
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet28 页5 年前
Datasheet28 页12 年前
Upverter
Farnell
element14
Augswan
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.65%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Analog DevicesLT1963AIQ#PBF
63dB(120Hz) 1.5mA Adjustable 1.5A 1 1.21V 1.9V 20V 20V 550mV@ 1.5A 8mV 5mV DDPAK-5 4.57mm
Analog DevicesLT1764AEQ-1.5#PBF
LDO Regulator Pos 1.5V 3A Automotive 6-Pin(5+Tab) DDPAK Tube / IC REG LDO 1.5V 3A 5DDPAK
Analog DevicesLT1764AEQ-1.8#PBF
LDO Regulator Pos 1.8V 3A Automotive 6-Pin(5+Tab) DDPAK Tube / IC REG LDO 1.8V 3A 5DDPAK
描述
Low Dropout Regulator 2.5 Volt 1.5A 6-Pin (5+Tab) DDPAK
LT1963A Series - 1.5A, Low Noise, Fast Transient Response LDO Regulators
LDO, REG, 20VIN, 100KHZ, 2.5V, 5D2PAK
LT1963 Tube Surface Mount Over Current Over Temperature Reverse Polarity voltage regulator linear 2.575V 4.877mm 1.5A -40C~125C
Ldo Voltage Regulator, 2.5V, 1.5A, D2-Pak-5; Output Type:fixed; Input Voltage Min:2.1V; Input Voltage Max:20V; Fixed Output Voltage Nom.:2.5V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:1.5A Rohs Compliant: Yes
LDO, REG, 20VIN, 100KHZ, 2.5V, 5D2PAK; Primary Input Voltage:20V; Output Voltage Fixed:2.5V; Dropout Voltage Vdo:340mV; Voltage Regulator Case Style:TO-263; No. of Pins:5; Output Current:1.5A; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)