Analog Devices DS1845E-050+
Digital Potentiometer 100POS/256POS 50k Ohm 2Pot 14-Pin TSSOP Tube
Production
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN (Last Updated: 4 days ago)
描述
IC POT/MEM DUAL NV 50K 14-TSSOP / Digital Potentiometer 10kOhm/50kOhm 100/256POS Non-Volatile Linear 14-Pin TSSOP
50K DIGITAL POTENTIOMETER 2-WIRE SERIAL CONTROL INTERFACE 256 POSITIONS PDSO14
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS DS1845E-050+ Non Volatile Digital Potentiometer, 50 kohm, Dual, 2 Wire, I2C, Serial, Linear,20%, 2.7 V
NONVOLATILE MEMORY; OTHER RESISTOR VALUE IS 10000OHM; IT CAN ALSO OPERATE FROM A 5V SUPPLY DS1845 Selectable Address I2C digital potentiometer 3/5V 50kOhm 5mm -40C~85C
Digital Pot, 50K, Dual, Tssop-14; End To End Resistance:50Kohm; No. Of Pots:Dual; Control Interface:I2C; Track Taper:Linear; Resistance Tolerance:± 20%; Supply Voltage Min:2.7V; Supply Voltage Max:5.5V; No. Of Pins:14Pins Rohs Compliant: Yes |Maxim Integrated/analog Devices DS1845E-050+