Analog Devices DS1804U-050+
ROHS3Compliant GULL WING Surface Mount Linear Digital Potentiometer ±20% -40C~85C 3mm 50kOhm
数据表和文档
SHENGYU ELECTRONICS
Datasheet10 页14 年前
Analog Devices
Newark
3 个月趋势:
-0.09%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 5 days ago)
相关零件
Analog DevicesDS1809U-050+
Analog DevicesMAX5160LEUA+
ROHS3Compliant CMOS GULL WING Surface Mount Digital Potentiometer ±25% -40C~85C 3mm 50kOhm
Analog DevicesDS3902U-530+
DS3902 Selectable Address I2C S-PDSO-G8 digital potentiometer 5.5V 30kOhm 50kOhm 3mm -40C~95C
描述
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS DS1804U-050+ Non Volatile Digital Potentiometer, 50 kohm, Single, Increment Decrement, Linear,20%, 2.7 V