Analog Devices ADUC7061BCPZ32
Low-Power, Precision Analog Microcontroller, Dual Σ-Δ ADCs, Flash/EE, ARM7TDMI
Production
数据表和文档
Augswan
Datasheet107 页9 年前
Analog Devices
element14 APAC
Newark
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
+82.70%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
工程资源
描述
MCU 16-bit/32-bit ADuC7xxx ARM7TDMI RISC 32KB Flash 2.5V 32-Pin LFCSP EP
2.375V~2.625V ARM 1MHz 8 LFCSP-32 Microcontroller Units (MCUs/MPUs/SOCs) ROHS
ARM other series 10.24MHz LFCSP-32(5x5) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS
Arm Mcu, 10Mips, 14 I/O, Lfcsp-32; Product Range:Aduc Family Aduc7 Series Microcontrollers; Device Core:-; Data Bus Width:-; Operating Frequency Max:-; Program Memory Size:32Kb; No. Of Pins:32Pins; Ic Case/Package:Lfcsp-Ep Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. ADUC7061BCPZ32