Amphenol MS27497T18B28P
MIL Series Connector, 28 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Receptacle
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页24 年前
JRH Electronics
PCX
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date1996-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MIL Series Connector, 23 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Receptacle
Amphenol AerospaceMS27508E24B29PC
MIL Series Connector, 29 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Receptacle
Amphenol AerospaceMS27472T18B28S
MIL Series Connector, 28 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Crimp Terminal, Receptacle
Amphenol AerospaceMS27472T18A28S
Amphenol AerospaceMS27472T18F28S
描述
Conn Subminiature Cylindrical PIN 28 POS Crimp ST Wall Mount 28 Terminal 1 Port
32 pins AWG20, less cont., wall receptacle, back mount., key N, Al/Ni-Cd olive drab
MIL-DTL-38999 Series II Circular Connector
CONN RCPT MALE 28POS GOLD CRIMP
Circular Connector Receptacle, Size 18, 28 Position, Wall; Military Specification:Mil-Dtl-38999 Serie Ii; Circular Connector Shell Style:Receptáculo Montaje De Pared; Núm. De Contactos:28; Circular Contact Type:Pin De Crimpado |Amphenol Industrial MS27497T18B28P