Amphenol L77SDC37SA4CH4F
D Sub Connector, Right Angle, Standard, Receptacle, SD, 37 Contacts, DC, Solder
数据表和文档
Farnell
Datasheet4 页0 年前
Master Electronics
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Amphenol Communications SolutionsL77SDCH37SOL2
D Sub Connector, Standard, Receptacle, SD Series, 37 Contacts, DC, Solder
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
CONNECTOR, D-SUB, RCPT 37POS, PANEL MOUNT , SOLDER
D Subminiature Connector, 37 Contact(s), Female, Solder Terminal
TE Connectivity / AMP787082-2
D-Sub socket, 26 pole, standard, equipped, angled, solder pin, 787082-2
描述
Conn D-Sub F 37 POS 1.38mm Solder RA Thru-Hole 37 Terminal 1 Port Tray
D Subminiature Connector, 37 Contact(s), Female, Solder Terminal, Receptacle
Dsub, Stamped Signal 3A, Right Angle PCB Through Hole, FP=8.08mm (0.318in), Row Pitch 2.84mm, 37 Socket, Flash Gold, Bright Tin Shell, 4-40 Front Screwlock, Ground Tab with Boardlock
D-Sub Conn, Rcpt, 37Pos, Tht, R/A; No. Of Contacts:37Contacts; Gender:Receptacle; Contact Termination Type:Through Hole; D Sub Shell Size:Dc; Product Range:Sd Series; Connector Body Material:Steel Body Rohs Compliant: Yes |Amphenol Communications Solutions L77SDC37SA4CH4F