Amphenol 75188-102-18LF
Conn Unshrouded Header HDR 18 POS 5.08mm Solder ST Thru-Hole Poly Bag
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页11 年前
Amar Radio Corporation
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2006-06-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-12-25
LTD Date2024-02-25
相关零件
Pin Header, 5.08mm Pin Pitch, Board-to-Board, 5.08 mm, 1 Rows, 18 Contacts, Through Hole
Variable Height Pcb Header Strips Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. MTSW-218-09-G-S-430-RA
Connector Unshrouded Header HDR 18 POS 5.08mm Solder ST Thru-Hole
描述
B/S-75188-102-18Lf/Bag Rohs Compliant: Yes |Amphenol Communications Solutions 75188-102-18LF
Connector Header Through Hole 18 position 0.200 (5.08mm)"
Board Connector, 18 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, 0.2 inch Pitch, Solder Terminal, Black Insulator
B/S-75188-102-18LF | Amphenol FCI (Amphenol CS) 7518810218LF
CONN HEADER 18PS STR .200 30GOLD
BergStik® 2.54mm, Board To Board Connector, Unshrouded Vertical header, Through Hole, Single Row, 18 Positions, 5.08mm (0.200in) Pitch.
HDR STR SR.100 POL GP-2P DUBOX / PV / BERGSTIK
Direct Insert Policy 2.54mm 18P 5.84mm 3.43mm 5.08mm Single Row Phosphor Bronze Black Plugin,P=5.08mm Pin Headers ROHS
18P PIN HEADER STR 5.08MM RoHSconf