Amphenol 17EHD078SAA000
Conn High Density D-Sub SKT 78 POS Solder Cup ST Thru-Hole 78 Terminal 1 Port
Production
价格与库存
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet1 页19 年前
Master Electronics
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.83%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Conn High Density D-Sub SKT 62 POS Solder Cup ST Thru-Hole 62 Terminal 1 Port
Conn High Density D-Sub SKT 62 POS 2.41mm Solder RA Thru-Hole 62 Terminal 1 Port Tray
Conn High Density D-Sub SKT 62 POS 2.29mm Solder ST Thru-Hole 62 Terminal 1 Port Tray
描述
D Subminiature Connector, 78 Contact(s), Female, Solder Terminal, Hole .12
D-Sub, Stamped Signal 3A, High Density, High Temp, Straight Soldercup, 78 Socket, Flash Gold, 3.05mm (.120in) Clear Hole, Without Bracket, Without Boardlock
D Sub Connector, Standard, 78 Position, Receptacle; Rango De Producto:Serie 17Ehd; Carcasa D Sub, Tamaño:Dd; Género:Receptáculo Eléctrico; Núm. De Contactos:78; Material Del Cuerpo Del Conector:Metal; Contacto, Chapado:Dorado |Amphenol Communications Solutions 17EHD078SAA000