Amphenol Sine Systems AT04-12PC
12-Way Receptacle, Male Connector with C Position Key and Extended Shroud
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页4 年前
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+181%
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2009-05-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Combination Line Connector, 12 Contact(s), Female, Crimp Terminal, Receptacle
TE Connectivity776539-1
TE Connectivity 776539-1 Connector Female Unshrouded 12 Positions Red 20-18 AWG
TE Connectivity2-1658527-0
Board Connector, 12 Contact(s), 2 Row(s), Female, IDC Terminal, Blue Insulator, Receptacle
DEUTSCH Ampseal 12 Position 2 Row 4.5 mm Pitch Black Housing Receptacle
Board Connector, 12 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, Crimp Terminal, Receptacle
Rectangular Power Connector, 12 Contact(s), Female, Crimp Terminal, Receptacle
描述
Combination Line Connector, 12 Contact(s), Male, Crimp Terminal, Receptacle
Connector, Amphenol Sine, AT Series, 12 Pin Receptacle Key Position C
Conn Housing RCP 12 POS Crimp ST Cable Mount Green Automotive
Latch Holder,Receptacle 2 12pin Male Pin , 40.6mm*22.4mm
Housings (Wire To Board / Wire To Wire ) ROHS
Amphenol Industrial AT04-12PC 自動車用コネクタ
AUTOMOTIVE HOUSING, RCPT, 12P, IP67, 13A;
Male Cable Connector 12pol C-Key
Amphenol-Tuchel
CONN RCPT 12POS 14-20AWG SIZE 16
Automotive Housing, Rcpt, 12Pos, Ip67; Product Range:At Series; Gender:Receptacle; No. Of Positions:12Positions; For Use With:Amphenol At Series Size 16 Automotive Pin Contacts; Connector Body Material:Thermoplastic Body Rohs Compliant: Yes |Amphenol Sine/tuchel AT04-12PC