Amphenol LTW MSAS-17PFFC-SF8C20
Sensor Cable, M12 Receptacle, Free End, 17 Positions, 200 mm, 7.87 , M Series
数据表
数据表和文档
3 个月趋势:
+23.61%
描述
M12 Metric Circular Connector, A-Coded, Metal Shielded, 1.5A, 17 pins, Female Connector, Female Contact, Hexagonal, M16*1.5, Screw Thread, Crimp, Receptacle With Wire, Front Fastened, Length 200mm, PVC, 26 AWG, IP68 / IP69K
Sensor Cord, M12 Rcpt-Free End, 7.87"; Connector Type A:M12 Receptacle; Connector Type B:Free End; No. Of Positions:17 Positions; Cable Length - Metric:200Mm; Cable Length - Imperial:7.87"; Product Range:M Series Rohs Compliant: Yes |Amphenol Ltw MSAS-17PFFC-SF8C20
Approvals = IEC / Approvals = UL Listed / Shell Material = PVC / Mounting Type = Front Mount / Poles = 17 / Body Orientation = Straight / Current Rating A = 1.5 / Combustibility Class = UL 94 V-0 / Connector Coding = A-Coded / Standards Met = IEC / Standards Met = UL Listed / Voltage Rating V = 30 / Length mm = 200 / Operating Temperature Max. °C = 80 / Connector Size = M12 / Operating Temperature Min. °C = -25 / Contact Gender = Socket / IP Rating = IPX8 / IP Rating = IP69K / Series = M