Amphenol LTW MSAS-17BMMM-SL8D02
Sensor Cable, M12 Plug, Free End, 17 Positions, 2 m, 6.6 ft, M Series
数据表
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet2 页1 年前
Datasheet2 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+11.54%
描述
M12 Metric Circular Connector, A-Coded, Metal Shielded, 1.5A, 17 pins, Male Connector, Male Contact, Straight, Screw Thread, Overmolded, Length 2000mm, Without Strain Relief, PVC, 26 AWG, IP68 / IP69K
Sensor Cord, M12 Plug-Free End, 6.6Ft; Connector Type A:M12 Plug; Connector Type B:Free End; No. Of Positions:17 Positions; Cable Length - Metric:2M; Cable Length - Imperial:6.6Ft; Product Range:M Series Rohs Compliant: Yes |Amphenol Ltw MSAS-17Bmm-SL8D02
Approvals = IEC / Approvals = UL Listed / Shell Material = PVC / Mounting Type = Cable Mount / Poles = 17 / Body Orientation = Straight / Current Rating A = 1.5 / Combustibility Class = UL 94 V-0 / Connector Coding = A-Coded / Standards Met = IEC / Standards Met = UL Listed / Voltage Rating V = 30 / Length m = 2 / Operating Temperature Max. °C = 80 / Connector Size = M12 / Operating Temperature Min. °C = -25 / Contact Gender = Plug / IP Rating = IPX8 / IP Rating = IP69K / Series = M