Amphenol LTW CU-18PMMP-LC7001
Plastic, 2A, 18 pins, Male Contact, Circular, 2 Points Lock, PCB 180ø, Receptacle, IP67
Production
数据表和文档
Component Distributors Inc.
Datasheet1 页10 年前
TME
Electro Sonic
JRH Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.98%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2015-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
描述
Circular Connector, Middle (C) Series, Panel Mount Plug, 18 Contacts, PCB Pin, Bayonet
Circular Connector, Plug, 18Pos, Panel; Product Range:Middle (C) Series; Circular Connector Shell Style:Panel Mount Plug; No. Of Contacts:18Contacts; Circular Contact Type:Pcb Pin; Coupling Style:Bayonet; Connector Body Rohs Compliant: Yes |Amphenol Ltw CU-18PMMP-LC7001