Amphenol LTW BU-10BMMA-LL7001
Circular Connector, Standard (B) Series, Cable Mount Plug, 10 Contacts, Solder Pin, Bayonet
Production
数据表和文档
Component Distributors Inc.
Datasheet1 页11 年前
Electro Sonic
JRH Electronics
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-22.74%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2014-12-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Amphenol LTWBD-03PMFS-LC7001
CONNECTOR, CIRCULAR, PLUG, 3POS, PANEL; Connector Type:Circular Industrial; Seri
Amphenol LTWBD-08PMMS-LC7001
CIRCULAR CONNECTOR, PLUG, 8 POSITION, PANEL
Amphenol IndustrialPT02E-8-33P
MIL Series Connector, 3 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT02A-10-6P(027)
Circular MIL Spec Connector,Receptacles Aluminum Alloy 5A 24.33mm*23.82mm
Amphenol IndustrialPT02E-10-5P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 5 POS Solder ST Box Mount 5 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT02A-10-98P(025)
MIL Series Connector, 6 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
描述
Connector Circular Skt 10 Pos Solder St Cable Mount 10 Terminal 1 Port
Ceres Circular Connector, Standard Size, Plastic, 2A, 10 pins, Male Connector, Male Contact, Straight, 2 Points Lock, Solder, Field Installable, Φ4.5-Φ6.5mm, IP67 Mated
Circular Connector, Field installable, Standard (B), 10 pins, IP67 - Mated, Straight, Male Connector, Male pin, 2 point lock bayonet, Without strain relief, 2A, Solder Type
CIRCULAR CONNECTOR, PLUG, 10POS, CABLE; Product Range:Standard (B) Series; Circular Connector Shell Style:Cable Mount Plug; No. of Contacts:10Contacts; Circular Contact Type:Solder Pin; Coupling Style:Bayonet; Connector Body RoHS Compliant: Yes