Amphenol Communications Solutions 10042867-45MB10ELF
Conn FPC Connector SKT 45 POS 0.5mm Solder RA SMD Embossed T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页10 年前
Amphenol ICC / FCI
Farnell
_legacy Avnet
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-02-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-06-30
LTD Date2023-11-30
相关零件
Conn FFC/FPC Connector SKT 45 POS 0.5mm Solder RA SMD Embossed T/R
Amphenol Communications SolutionsSFV34R-3STBE1HLF
FFC / FPC Board Connector, 0.5 mm, 34 Contacts, Receptacle, FCI SFV-R Series
Conn FFC/FPC Connector SKT 35 POS 0.5mm Solder RA SMD
Amphenol Communications Solutions62684-502100AHLF
Conn FFC/FPC Connector SKT 50 POS 0.5mm Solder RA SMD Embossed T/R
FFC/FPC Connector Socket 50 Position 0.5 mm Solder Right Angle Surface Mount Emboss T/R
Easy-On Ffc/Fpc Connector 0.50Mm Pitch Fd19 Serie |Molex/woodhead 505110-4091
描述
0.50mm Flex Connector, VLH Series, 45 Position, Lower Side Contact, Side Entry Surface Mount ZIF Connector, Lead Free Type.
FFC/FPC Connector, 45 Contact(s), 2 Row(s), Female, Right Angle, 0.020 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Natural Insulator
FPC/FFC,0.5MM,R/A,ZIF,BOTTOM,45WAY; Series:VLH; Pitch Spacing:0.5mm; No. of Contacts:45; No. of Rows:1; Contact Plating:Gold; FFC/FPC Thickness:0.3mm; Contact Termination:Surface Mount Right Angle; Contact Material:Phosphor Bronze; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Connector Type:FFC / FPC