Amphenol Advanced Sensors MA100GG103C
Bulk 2 Free Hanging NTC THERMISTOR NTC Thermistor 2.03mm 50C 10kOhm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页11 年前
Farnell
Newark
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.50%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Vishay01C1002JF
NTC 10 kOhm ± 5 % Through Hole Coated Radial Leaded Thermistor
Vishay01M1002JF
Vishay01T1002FF
T Series 10 kO ±1% Radial Lead NTC Coated Thermistor
Thermistor NTC 10K Ohm 2% 2-Pin Screw Mount Wire 3988K >= -3.5 Bulk Automotive
Epcos 10kOhms 60mW Measurement NTC Thermistor; 15s; 2.41 (Dia.) x 6.5mm
描述
NTC Thermistor; Series:MA; Thermistor Type:NTC; Resistance:10kohm; Thermistor Tolerance:± 0.25°C; Operating Temp. Max:50°C; Leaded Process Compatible:No; Peak Reflow Compatible (260 C):No ;RoHS Compliant: No
NTC THERMISTOR; Thermistor Type:NTC; Resistance (25¡ãC):10kohm; Product Range:MA100 Series; B-Constant:-; B-Constant Tolerance:-; Probe Material:Plastic; Lead Length:930.28mm; Operating Temperature Min:0¡ãC; Qualification
NTC Thermistor; Thermistor Type:NTC; Res; NTC Thermistor; Thermistor Type:NTC; Resistance:10kohm; Thermistor Tolerance:-0.25°C to +0.25°C; Operating Temperature Range:0°C to +50°C; Thermistor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2; Leaded Process Compatible:No