Vishay SL1215004
NTC Thermistor, 40J, 15ohm, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Vishay
Datasheet4 页7 年前
Newark
element14
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2025-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NTC Thermistor, 15ohm, Through Hole Mount
Thermistor NTC 15Ohm 10% 2-Pin Radial Bulk
Epcos 15Ohms 3100mW NTC Thermistor; 90s; 15 (Dia.) x 7mm
描述
Vishay ICL 15R 15% 4A 13MM
NTC THERMISTOR
Ntc Thermistor; Rango De Producto:Serie Sl12; Disc Size:12Mm; Zero Power Resistance At 25°C:15Ohm; Approvals:Ul; Maximum Energy Rating At 25°C:40J; Maximum Steady State Current At 25°C:4A; Constante De Disipación:13.9Mw/°C |Ametherm SL12 15004
NTC Thermistor; Thermistor Type:NTC; Res; NTC Thermistor; Thermistor Type:NTC; Resistance:15ohm; Thermistor Tolerance:-15% to +15%; Thermistor Case Style:Radial Leaded; No. of Pins:2; Dissipation Constant:13.9mW/°C; Leaded Process Compatible:Yes; Mounting Type:Through Hole