AMD XCVU9P-1FLGB2104E
FPGA Virtex UltraScale+ Family 2586150 Cells 20nm 0.85V 2104-Pin FCBGA Tray
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet50 页12 年前
Augswan
Xilinx SCT
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A001.A.7.B
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.60
Introduction Date2016-06-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
Virtex Ultrascale+ FPGA, Speed Grade-1, Logic Cells 2586K, B2104, RoHS
Xilinx SCT
ROHS3Compliant Active 8542.39.00.01 FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY field programmable gate array 0C~100C TJ 0.825V~0.876V
Fpga, Virtex Ultrascale+, Fcbga-2104; No. Of Logic Blocks:1182240; No. Of Macrocells:2586150; Fpga Family:Virtex Ultrascale+; Logic Case Style:Fcbga; No. Of Pins:2104Pins; No. Of Speed Grades:1; Total Ram Bits:77721.6Kbit; No. Of Rohs Compliant: Yes |Amd Xilinx XCVU9P-1FLGB2104E