AMD XCVU13P-2FHGB2104E
Virtex Ultrascale+ FPGA, Speed Grade-2, Logic Cells 3780K, B2104, RoHS
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet50 页12 年前
Augswan
Xilinx SCT
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A001.A.7.B
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.60
Introduction Date2017-02-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
Xilinx SCT
FPGA Virtex UltraScale 3780000 Cells 20nm Technology 0.95V 2104-Pin
FPGA, VIRTEX ULTRASCALE+, FCBGA-2104
IC FLASH 1GBIT PARALLEL 63VFBGA
ROHS3Compliant Active e1 FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY field programmable gate array 0C~100C TJ 11.8MB 0.825V~0.876V
Fpga, Virtex Ultrascale+, Fcbga-2104; No. Of Logic Blocks:1728000; No. Of Macrocells:3780000; Fpga Family:Virtex Ultrascale+; Logic Case Style:Fcbga; No. Of Pins:2104Pins; No. Of Speed Grades:2; Total Ram Bits:96768Kbit; No. Of Rohs Compliant: Yes |Amd Xilinx XCVU13P-2FHGB2104E