AMD XCKU060-1FFVA1517I
FPGA Kintex UltraScale 580440 Cells 20nm Technology 0.95V 1517-Pin FCBGA Tray
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet50 页12 年前
Farnell
Augswan
库存历史记录
3 个月趋势:
-41.67%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.D
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.60
Introduction Date2014-12-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
4.638672MB 725550 41460 922mV 979mV BGA,FCBGA 40mm*40m*4.09mm
FPGA, KINTEX ULTRASCALE, FCBGA-1517
Programmable Logic Device (CPLD/FPGA)
Fpga, Kintex Ultrascale, Fcbga-1517; No. Of Logic Blocks:331680; No. Of Macrocells:725550; Fpga Family:Kintex Ultrascale Series; Logic Case Style:Fcbga; No. Of Pins:1517Pins; No. Of Speed Grades:1; Total Ram Bits:38912Kbit; No. Of Rohs Compliant: Yes |Amd Xilinx XCKU060-1FFVA1517I