AMD XC7S25-1FTGB196I
FPGA Spartan-7 Family 23360 Cells 800MHz 28nm Technology 1V 196-Pin CSBGA Tray
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页9 年前
Augswan
库存历史记录
3 个月趋势:
-94.83%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 AMD XC7S25-1FTGB196I 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.60
Introduction Date2017-03-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
Field Programmable Gate Array, 1825 CLBS, 1098MHz, 23360-Cell, PBGA196
BGA-196 Programmable Logic Device (CPLDs/FPGAs) ROHS
FPGA, SPARTAN-7, 100 I/O, CSBGA-196
Programmable Logic Device (CPLD/FPGA)
Fpga, Spartan-7, 100 I/O, Csbga-196; No. Of Logic Blocks:3650; No. Of Macrocells:23360; Fpga Family:Spartan-7; Logic Case Style:Csbga; No. Of Pins:196Pins; No. Of Speed Grades:1; Total Ram Bits:1620Kbit; No. Of I/O S:100I/O S; Clock Rohs Compliant: Yes |Amd Xilinx XC7S25-1FTGB196I