Altech R15-2012-23-5120-WT
Altech R15-2012-23-5120-WT Industrial Relay, DPDT, 120VAC Coil, 10A, 250VAC/24VDC, R15 Series
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页12 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.26%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2013-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Active ROHS3Compliant POWER/SIGNAL RELAY POWER/SIGNAL RELAY Relay
440V@AC 120V 10A Two Sets of Conversion: 2C (DPDT-Conversion) SOCKETABLE Power Relays ROHS
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 2800mW (Coil), 10A (Contact), 24VDC (Contact), AC Input, Random, AC/DC Output