Allegro MicroSystems ACS730KLCTR-50AB-T
1 MHz Bandwidth, Galvanically Isolated Current Sensor IC in Small Footprint SOIC8 Package
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
Allegro
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
3D下载
EE Concierge
供应链
Introduction Date2016-02-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Allegro MicroSystemsACS709LLFTR-35BB-T
High Bandwidth, Fast Fault Response Current Sensor IC In Thermally Enhanced Package
Allegro MicroSystemsACS722LLCTR-40AB-T
High Accuracy, Galvanically Isolated Current Sensor IC With Small Footprint SOIC8 Package
Allegro MicroSystemsACS723LLCTR-40AB-T
AKM SemiconductorCQ2064
SENSOR CURRENT HALL 50A AC/DC
AKM SemiconductorCQ2335
SENSOR CURRENT HALL 50A AC/DC
SENSOR CURRENT HALL 50A AC/DC
描述
1Mhz Bandwidth Current Sensor Rohs Compliant: Yes |Allegro Microsystems ACS730KLCTR-50AB-T
Open Loop Current Sensor AC/DC Current 5V 8-Pin SOIC N T/R
1 MHz BW, Isolated Current Sensor IC, SOIC-8, RoHS
Allegro MicroSystems LLC SCT
ACS730 Series 5 V 50 A 1 MHz Surface Mount Hall Effect Current Sensor - SOIC-8