Allegro MicroSystems ACS724LLCTR-2P5AB-S
Open Loop Current Sensor AC/DC Current 5V 8-Pin SOIC N T/R Automotive AEC-Q100
数据表和文档
IHS
Datasheet25 页2 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+18.74%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
ACS724 Series 5.5 V 2.5 A 120 kHz SMT Hall Effect Current Sensor - SOIC-8
Current Sensor, Analog, BICMOS, 8 Pin, Plastic/epoxy
5V VCC ISOLATED CURRENT SENSOR I