Allegro MicroSystems ACS716KLATR-25CB-T
120 kHz Bandwidth, High-Voltage Isolation Current Sensor with Integrated Overcurrent Detection
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet23 页3 年前
Future Electronics
Newark
Allegro
库存历史记录
3 个月趋势:
-27.32%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Introduction Date2012-02-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Allegro MicroSystemsACS710KLATR-25CB-NL-T
Current Sensor Current Sensor AC/DC Current 3.3V/5V 16-Pin SOIC W T/R
Allegro MicroSystemsACS709LLFTR-20BB-T
High Bandwidth, Fast Fault Response Current Sensor IC In Thermally Enhanced Package
Allegro MicroSystemsACS724LLCTR-20AB-T
Closed Loop/Open Loop Current Sensor AC/DC Current 5V Automotive 8-Pin SOIC N T/R
描述
ACS716 Series 3.6 V ±25 A 120kHz High-Voltage Isolation Current Sensor - SOIC-16
Current Sensor IC, unidirectional, Vcc = 3.3 V, range 12.5 - 25 A, Vrms = 3000 V, band width 120 kHz, temperature range: K
IC, CURRENT SENSOR, 9mA, SOIC-16; Quiescent Current:9mA; Bandwidth:120kHz; Polarization:Bipolar; Sensor Case Style:SOIC; No. of Pins:16; Supply Voltage Min:3V; Supply Voltage Max:3.6V; Operating Temperature Min:-40°C