Abracon ASPI-U252010-1R0M-T
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 1uH 20% 100KHz 3.1A 0.05Ohm DCR 1008
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet7 页7 年前
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.67%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2017-11-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
ASPI-U Series 1 uH 3.1 A 50 mOhm SMT Wirewound Power Inductor
Power Inductors - SMD FIXED IND 1UH 3.1A 50mOHM
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, SMD, 1008
Power Inductor 1uH 3.1A 50mΩ, ASPI-U252010 , RoHS
Abracon SCT
100KHz 1¦ÌH 1008 , 2.5mm*2mm*1mm
INDUCTOR, SHLD, 1UH, 20%, WIREWOUND; Inductance: 1µH; RMS Current (Irms): 3.6A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 4.6A; Product Range: ASPI-U Series; Power Inductor Case: 2.5mm x 2mm x 1mm; DC Resista