Abracon AMPLA4020S-1R5MT
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 1816
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2019-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Power Inductor 1.5uH 4.5A 42mΩ, AMPLA4020S , RoHS
Abracon SCT
FIXED IND 1.5UH 4.5A 42 MOHM SMD
Power Inductors - SMD IND 1.5uH 4.5A 42mOhm
Inductor, 1.5Uh, Shielded, 4.5A; Inductance:1.5Μh; Rms Current (Irms):4.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):7A; Product Range:Ampla4020S Series; Dc Resistance Max:42Mohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Abracon AMPLA4020S-1R5MT