Abracon AIUR-16-101K
Inductor Power Unshielded Drum Core 100uH 10% 10KHz Ferrite 0.49A 0.27Ohm DCR RDL Box
数据表和文档
Abracon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.79%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Abracon AIUR-16-101K 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-10-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2026-02-25
相关零件
Inductor Power Wirewound 100uH 10% 1KHz Ferrite 0.6A 0.3Ohm DCR AXL
RF Choke Wirewound 100uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.58A 0.28Ohm DCR RDL Bag
Ind Power Wirewound 100uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 520mA T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 100uH 10% 1KHz 0.55A 0.67Ohm DCR AXL T/R