Abracon AIUR-15-151K
General Purpose Inductor, 150uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页18 年前
Electro Sonic
Abracon SCT
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.07%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Abracon AIUR-15-151K 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-10-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 150uH 10% 1KHz Ferrite 1.6A AXL
Murata Power Solutions19R154C
Ind General Purpose Wirewound 150uH 10% 1KHz 1.9A RDL Carton
Inductor Power Unshielded Wirewound 150uH 10% 1KHz Ferrite 2.22A 0.129Ohm DCR AXL Plate
API Delevan4590R-154K
150 H Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.27 A 129mOhm Max Axial
Inductor Power Drum Core 150uH 10% 10KHz Ferrite 2.4A 0.162Ohm DCR RDL
High Current RF Choke Bobbin Core 150uH 10% 1KHz Ferrite 4A 0.098Ohm DCR RDL
描述
Power Inductors - Leaded FIXED IND 150UH 2.7A 110 MOHM TH
UNSHIELDED DRUM CORE INDUCTOR, 150UH, 10%, 0.110OHM, 2.7A, 2
Power Inductor 150uH 2.7A 110mΩ, AIUR-15 , RoHS