Abracon AIUR-15-101K
Inductor Power Unshielded Drum Core 100uH 10% 1KHz Ferrite 3.2A 0.082Ohm DCR RDL Box
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页18 年前
Electro Sonic
JRH Electronics
Abracon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.20%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Abracon AIUR-15-101K 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Introduction Date2004-10-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind High Current Choke Bobbin Core 100Uh 10% 1Khz Ferrite 4A Rohs Compliant: Yes
Inductor Power Drum Core 100uH 10% 100KHz Ferrite 10A 0.08Ohm DCR RDL
Inductor Power Drum Core 100uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 4A 0.08Ohm DCR RDL
Inductor Power Unshielded Wirewound 100uH 10% 1KHz Ferrite 2.79A 0.09Ohm DCR AXL Bag
High Current RF Choke Bobbin Core 100uH 10% 1KHz Ferrite 2.8A 0.095Ohm DCR RDL
API Delevan4590R-104K
General Purpose Inductor, 100uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
描述
Power Inductors - Leaded FIXED IND 100UH 3.2A 82 MOHM TH
Power Inductor 100uH 3.2A 82mΩ, AIUR-15 , RoHS
Abracon SCT
AIUR-15 Radial Vertical Cylinder (Open) 0.709Dia 18.00mm 100muH