Abracon AIUR-10-182K
Inductor Power Drum Core 1800uH 10% 1KHz Ferrite 0.16A 6.12Ohm DCR RDL Bulk
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页18 年前
Electro Sonic
Abracon SCT
_legacy Avnet
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Abracon AIUR-10-182K 符号、封装和 3D STEP 模型。
Introduction Date2002-07-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Wirewound 1.8mH 10% 1KHz 31Q-Factor Ferrite 170mA 6.8Ohm DCR T/R
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 1.8mH 10% 1KHz Ferrite 158mA AXL
Inductor, ferrite,1.8Mh,10+% Tol,10-% Tol Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0805-182KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 1800uH 10% 1KHz 0.12A 14Ohm DCR AXL T/R
General Purpose Inductor, 1800uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 1800uH 10% 1KHz 0.035A 58.8Ohm DCR 1812 T/R
描述
Ind 1800.00 Uh 0.160 A 6120.00 Mohm/ Bag Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-10-182K
General Purpose Inductor, 1800uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Power Inductors - Leaded FIXED IND 1.8MH 160MA 6.12 OHM