Abracon AISC-0805-R068G-T
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Electro Sonic
LKR
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.85%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-11-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Inductor RF Chip Wirewound 68nH 2% 100MHz 38Q-Factor 340mA 380mOhm DCR 0603 Paper T/R
Fixed Inductor 1008 68nH ±2% 1A 210mΩ 1.2GHz 65@350MHz
Ind Chip Unshielded Wirewound 72nH 2% 150MHz 34Q-Factor Ceramic 320mA 0603 T/R
描述
Ind 68.00 Nh 0.500 A 380.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-0805-R068G-T
200MHz 1.45GHz 500mA 55@500MHz 68nH 380m¦¸ ¡À2% 0805 2.29mm*1.73mm*1.55mm
RF Inductors - SMD FIXED IND 68NH 500MA 380 MOHM
AISC-0805 0805 (2012Metric) 0.090Lx0.068W 2.29mmx1.73mm 68nH