Abracon AISC-0402-47NJ-T
Ind Chip Wirewound 47nH 5% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 150mA 0402 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页5 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet2 页17 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-39.54%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-10-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 1.3GHz 1.6Ohm Max 47nH
Inductor RF Multi-Layer 0.047uH 5% 100MHz 23Q-Factor Ceramic 0.3A 0.7Ohm DCR 0805 Automotive T/R
TAIYO YUDENHK212547NJ-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 47nH 5% 100MHz 18Q-Factor Ceramic 300mA 0805 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 47nH 5% 100MHz 20Q-Factor Ferrite 360mA 500mOhm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Wirewound 0.047uH 5% 200MHz 36Q-Factor Ceramic 0.4A 0.27Ohm DCR 0603 T/R
描述
Fixed Inductor 0402 47nH ±5% 150mA 750mΩ 2.1GHz 20@250MHz
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0503
Wirewound Inductor, 47Nh 150Ma 5% 2.1Ghz; Inductance:47Nh; Dc Resistance Max:0.75Ohm; Self Resonant Frequency:2.1Ghz; Dc Current Rating:150Ma; Inductor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Product Range:Aisc-0402 Series Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-0402-47N-J-T