Abracon AIAP-02-6R8K
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 10% 1KHz Ferrite 5.3A 0.026Ohm DCR AXL Bag
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页21 年前
Abracon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-41.22%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Abracon AIAP-02-6R8K 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-12-03
LTD Date2020-12-03
相关零件
General Purpose Inductor, 6.8uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Inductor Chip Wirewound 6.8uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 0.285A 1.2Ohm DCR 1812 T/R
Inductor Chip Wirewound 6.8uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.18A 1.8Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 6.8uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 600mA 350mOhm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 6.8uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
描述
Power Inductors - Leaded FIXED IND 6.8UH 5.3A 26 MOHM TH
Ind Power 6.8uH 10% 1KHz Ferrite 5.3A Axial Bulk
100 per bag / Axial Power Inductor, 14mm x 6.4mm, 100pc per bag
General Purpose Inductor, 6.8uH, 10%, 1 Element
Power Inductor 6.8uH 5.3A 26mΩ, AIAP-02 , RoHS