Abracon AIAP-02-270K
Inductor Power Unshielded Wirewound 27uH 10% 1KHz Ferrite 2.5A 0.056Ohm DCR AXL Bag
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页21 年前
3 个月趋势:
-6.30%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Abracon AIAP-02-270K 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Inductor Power Unshielded Wirewound 27uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 1.75A 0.11Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 27uH 10% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 0.71A 0.52Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 27uH 10% 1KHz 0.95A 0.22Ohm DCR AXL T/R
TAIYO YUDENLHL10TB270K
Ind Power 27uH 10% 2.52MHz 60Q-Factor Ferrite 2A RDL Ammo Pack
Inductor Power Wirewound 27uH 10% 2.52MHz 40Q-Factor Ferrite 1.8A 0.11Ohm DCR RDL Bag
General Purpose Inductor, 27uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
描述
Ind Power 27uH 10% 1KHz Ferrite 2.5A Axial Bulk
Power Inductors - Leaded FIXED IND 27UH 2.5A 56 MOHM TH
100 per bag / Axial Power Inductor, 14mm x 6.4mm, 100pc per bag
General Purpose Inductor, 27uH, 10%, 1 Element
Power Inductor 27uH 2.5A 56mΩ, AIAP-02 , RoHS
Abracon SCT
POWER INDUCTOR, 27UH, 2.5A, AXIAL LEADED;
AIAP-02 Axial 0.252Diax0.551L 6.40mmx14.00mm 27muH