Abracon AIAC-1812-R10J-T
Inductor RF Wirewound 0.1uH 5% 150MHz 100Q-Factor Air 2.5A 0.01Ohm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet4 页5 年前
Electro Sonic
Abracon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.12%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor RF Wirewound 0.1uH 5% 150MHz 35Q-Factor Alumina 0.4A 0.63Ohm DCR 0603 T/R
Inductor RF Wirewound 0.1uH 5% 150MHz 60Q-Factor Ferrite 0.4A 0.46Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.1uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.1uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.1uH 5% 150MHz 34Q-Factor Ceramic 0.47A 0.54Ohm DCR 0603 T/R
描述
FIXED IND 100NH 2.5A 10 MOHM SMD / 100 nH Unshielded Wirewound Inductor 2.5 A 10mOhm Max Nonstandard
Fixed Inductor Nonstandard 100nH ±5% 2.5A 10mΩ 1.2GHz 100@150MHz
Ind 100.00 Nh 2.500 A 10.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AIAC-1812-R10J-T